small logo mobrog paid surveys

Anketlerle ilgili problemler

Bir ankette problemle karşılaştığımda ne yapabilirim?

Her şeyden önce düzgün gitmeyen şeyler için özür dileriz. Biz daima gelişmek için çaba gösteriyoruz ve geri bildirimin için minnettarız.…
Her şeyden önce düzgün gitmeyen şeyler için özür dileriz. Biz daima gelişmek için çaba gösteriyoruz ve geri bildirimin için minnettarız. Bir anketle ilgili sorun veya bir problem varsa lütfen aşağıdaki anketlerle ilgili sıkça sorulan soruları okuyun. Deneyimlerimize göre, problemlerin çoğu burada çözümlenebilir. Ancak, problemininiz hâlâ çözülememişse, sizlerden destek ekibimize yazmanızı rica ediyoruz.
Was this helpful?
-4

Nasıl oluyor da bana çok az veya hiç anket daveti gelmez?

Özür dileriz, ancak günde kaç davet alacağınızı tanımlama imkânımız bulunmuyor. Ayrıca, size geleceğini de net olarak söyleyemeyiz. Tüm davetler otomatik…

Özür dileriz, ancak günde kaç davet alacağınızı tanımlama imkânımız bulunmuyor. Ayrıca, size geleceğini de net olarak söyleyemeyiz. Tüm davetler otomatik olarak gönderilir.

Alacağınız davetiye adeti yaşamakta olduğunuz ülke ile son derece bağlantılıdır ve bazı ülkelerde diğerlerine oranla daha sık olabilir. Ayrıca katılımcılar rastgele seçilmektedir veya yaş, cinsiyet, eğitim seviyesi, meslek, yaşanan yer vs. bakılarak bir ön seçim yapılabilir. Bu, müşteriler tarafından belirlenen taleplere bağlıdır.

Profilinizi tam olarak doldurmanızı ve devamlı güncel tutmanızı öneriyoruz. Bu, anketlere daha seçici olarak davet edilmenizi sağlar.

Ayrıca, davetlerimiz bazen spam dosyanıza düşebilir çünkü bazı e-posta sağlayıcıları davetlerimizi spam olarak yorumlamaktadır. Bu nedenle lütfen spam klasörünüzü düzenli olarak kontrol edin veya ayarları buna göre yapın. İşi sağlama almak için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.’u adres defterinize ekleyebilirsiniz.

Was this helpful?
-3

Ankete davet linki neden çalışmıyor?

Teknik problemleri engellemek için devamlı anketlerimizi dener ve detaylı testler yaparız. Ancak bazen problemler hemen ortaya çıkmaz. Bu durumun sizin…

Teknik problemleri engellemek için devamlı anketlerimizi dener ve detaylı testler yaparız. Ancak bazen problemler hemen ortaya çıkmaz. Bu durumun sizin ayarlarınızla ilgili olmadığından emin olmak için, aşağıdaki ipuçları sonraki anketlerde yardımcı olabilir.

  • Pop-up engelleyicinizi devre dışı bırakın
  • Chrome veya Firefox tarayıcısını kullanın
  • Bağlantıya iki kere tıklamaktan kaçının
  • "Katılın" bağlantısına tıklamadan önce, emin olmak için bağlantıyı tarayıcınıza kopyalayın.
  • Daima istenen cihazı kullanın (E-posta davetleri için PC/Dizüstü bilgisayar, akıllı telefon / uygulamadaki push bildirimleri için tablet bilgisayar)

Her tıklamanın bir kez yapılabileceğini lütfen unutmayın. Bir linke tıkladığınız anda ankete başlandığı kabul edilir ve tarayıcı ekranı kapatıldıktan sonra tekrar başlatılamaz/açılamaz. Ne yazık ki, çoklu katılımları ve diğer sahtekârlık türlerini engellemek için böyle devam etmemiz gerekiyor.

Was this helpful?
-1

Ankete başlarken “Anket zaten başlatılmış” mesajını neden alıyorum?

Her davet linki bir kere tıklanabilir. Bu nedenle, ne yazık ki anket sürecinde ara verilemez veya tarayıcı ekranını kapattıktan sonra…

Her davet linki bir kere tıklanabilir. Bu nedenle, ne yazık ki anket sürecinde ara verilemez veya tarayıcı ekranını kapattıktan sonra tekrar başlanamaz. Bu mesajı alırsanız, anketi daha önce tıklamış ve başlatmışsınız, ancak maalesef bunu tamamlayamadınız anlamına gelir.

Sık sık veya daima bu mesajı alıyorsanız, e-posta sağlayıcınızla ilgili bir sorun da olabilir. Bu gibi durumlarda, davetiye bağlantısını tarayıcınızın adres çubuğuna manüel olarak kopyalamanızı öneririz.

Was this helpful?
-1

Ankete başlarken “Anket zaten tamamlanmış” mesajını neden alıyorum?

Her davet linki bir kere tıklanabilir. Bu nedenle, ne yazık ki anket sürecinde ara verilemez veya tarayıcı ekranını kapattıktan sonra…

Her davet linki bir kere tıklanabilir. Bu nedenle, ne yazık ki anket sürecinde ara verilemez veya tarayıcı ekranını kapattıktan sonra tekrar başlanamaz. Bu mesajı alırsanız, anketi daha önce tıklamış, başlatmış ve sonuçlandırmışsınızdır (tamamlamış olduğunuzdan veya hedef kitleyle eşleşmediğinizden dolayı).

Anketi tamamladığınızdan eminseniz ancak bunun için para almadıysanız, bize kısa bir mesaj gönderebilirsiniz. Lütfen anketin davetiye bağlantısını eklediğinizden emin olun. Onu size gönderdiğimiz e-postada bulacaksınız.

Bizimle iletişime geçin

Was this helpful?
-2

Neden yanlış dilde bir anket alıyorum?

Yanlış bir dilde anket aldığınız için özür dileriz! Bu olmamalıydı. Başka bir dilde bir ankete davet edildiğiniz takdirde lütfen bizimle…

Yanlış bir dilde anket aldığınız için özür dileriz! Bu olmamalıydı. Başka bir dilde bir ankete davet edildiğiniz takdirde lütfen bizimle iletişime geçin. Anketi kontrol etmek için davetiye bağlantısına, tercihen bir ekran görüntüsüne ihtiyacımız olacak.

Bizimle iletişime geçin

Was this helpful?
1

Anketi başlattıktan kısa bir süre sonra, neden istenen hedef kitleyle eşleşmediğim söyleniyor?

Daveti gönderirken, hedef kitleyle eşleşip eşleşmediğinizi her zaman kesin olarak bilemeyiz. Bazı anketlerde bir hedef kitle, bizdeki profilinizde bulunmayan bazı…

Daveti gönderirken, hedef kitleyle eşleşip eşleşmediğinizi her zaman kesin olarak bilemeyiz. Bazı anketlerde bir hedef kitle, bizdeki profilinizde bulunmayan bazı özellikleri temel alarak önceden tanımlanmıştır. Bu nedenle, anket için bir e-posta davetiyesi aldığınız halde, o anketin hedef grubuna dahil olmadığınız ortaya çıkabilir.

Belirli sorular, bir katılımcının hedef gruba uyup uymadığının belirlenmesinde kullanılır. Bu sorular örneğin; anketin başlangıcında belirli tüketici davranışları hakkında sorular olarak sorulmuştur. Hedef gruba uymuyorsanız, anket hemen başlarda durdurulur. Ayrıca sistemimizde, sizi otomatik olarak başka bir ankete yönlendirmek için arama yapabiliriz.

Bu mesajı, tek bir soruyu yanıtlamadan önce alırsanız ve bu sorun tekrar tekrar ortaya çıkıyorsa, bu, kullanılan cihazın ankete uygun olmadığı veya anketin zaten kapatıldığı gibi teknik bir sorun olduğu anlamına gelebilir.


Was this helpful?
-1

Ankete başlandıktan kısa bir süre sonra, neden gerekli katılımcı sayısına ulaşıldığı söyleniyor?

E-posta ve internet hızlıdır. Katılımcılarımız sıklıkla o kadar hızlı tepki gösterir ki, davet edilen tüm katılımcılar katılma şansı bulmadan anket…

E-posta ve internet hızlıdır. Katılımcılarımız sıklıkla o kadar hızlı tepki gösterir ki, davet edilen tüm katılımcılar katılma şansı bulmadan anket kapanmış oluyor. Kaç kişinin katılacağını önceden söyleyemediğimiz için biz her zaman daha fazla kişi davet ederiz. Müşterilerimizin talep ettiği sayıda katılımı belirli bir süre içinde garantilemek için bunu yapmak zorundayız.


Was this helpful?
0

Anketi nasıl yeniden başlatabilir veya bir aradan sonra devam edebilirim?

Her anket linki bir kere tıklanabilir. Bu nedenle, ne yazık ki anket sürecinde ara verilemez veya tarayıcı ekranını kapattıktan sonra…

Her anket linki bir kere tıklanabilir. Bu nedenle, ne yazık ki anket sürecinde ara verilemez veya tarayıcı ekranını kapattıktan sonra tekrar başlanamaz. Ne yazık ki, çoklu katılımları ve diğer sahtekârlık türlerini engellemek için böyle devam etmemiz gerekiyor. Anketi tek oturumda tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Uzun süre aktif olmamanız durumunda, internet bağlantısında kısa süreli kesintiler de olmuş olabilir ve bunlar da anketin kesilmesine neden olabilir. Güvenlik nedeniyle ve uluslararası pazar araştırma kuralları nedeniyle anket devam edemez ve sonuçları analize dahil edilemez.

Was this helpful?
-1

Ankette garip / yersiz sorular sorulursa ne yapabilirim?

Anketin amacı her zaman belli değildir ve bu kasıtlı olabilir. Bu, araştırmacılar için yanıtların kendiliğinden ve tarafsız olduğunu garanti etmenin…

Anketin amacı her zaman belli değildir ve bu kasıtlı olabilir. Bu, araştırmacılar için yanıtların kendiliğinden ve tarafsız olduğunu garanti etmenin bir yoludur. Bunun sonucu olarak ara sıra garip veya komik bir soru ortaya çıkabilir.

Ayrıca, anketlerin birçok ülkede hazırlandığını ve soruların bu amaç için tercüme edildiğini unutmayın. Bu tercümeleri biz yapmıyoruz ve ne yazık ki tüm lisanlar için kontrol etmemiz mümkün değil. Bu bazen alışılmadık ifadeler üretilmesine neden olabilir. Bunun için sizlerden özür dilemek isteriz.

Bir anketin, aşağıdaki durumlarda kurallarımızı ihlal ettiği düşünülmektedir:

  • Anketin dili tamamen anlaşılmaz.
  • Onu rahatsız edici veya ayrımcı sayıyorsunuz.
  • Sizlerden kişisel (iletişim) bilgileriniz (e-posta adresiniz gibi) isteniyor.

Bu gibi durumlarda lütfen bizimle iletişime geçin, böylece anketi kapatabiliriz. Bir ekran görüntüsü sağlayabilirseniz, mükemmel olur.

İhlal bildir

Was this helpful?
0

Birkaç soruya cevap verdikten sonra anketten atıldıysam ne yapabilirim?

Öncelikle bu kötü deneyim için özür dilemek istiyoruz! Anketler için belirli hedef gruplara ihtiyaç duyulmaktadır. İlk birkaç sorudan sonra, gerekli…

Öncelikle bu kötü deneyim için özür dilemek istiyoruz! Anketler için belirli hedef gruplara ihtiyaç duyulmaktadır. İlk birkaç sorudan sonra, gerekli hedef grubuyla uyuşup uyuşmadığınıza karar verilir. Size geniş bir yelpazede anketler sunabilmek için partner şirketler ile işbirliği yapıyoruz. Bazen maalesef bu belirleyici sorular biraz uzun sürebiliyor. Anketlerin çokluğu nedeniyle hepsini önceden kontrol etmemiz mümkün değil.

Daha uzun anketler için bazen çok özel hedef gruplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gibi durumlarda, ön seçim en çok on veya yirmi soru içerebilir. Seçim sorularına verdiğiniz cevaplar, anket sonuçlarını analiz ederken kullanılamaz ve bu nedenle telafi edilemez.

Ancak, çok fazla sayıda sorudan sonra anketten atıldıysanız, ne olduğunu tanımlayacağınız kısa bir mesaj göndermekten çekinmeyin. Ankete bakmak için davetiye bağlantısına ihtiyacımız var. Onu, size gönderdiğimiz e-postada bulacaksınız. Biz daima gelişmek için çaba gösteriyoruz ve geri bildiriminiz için minnettarız!

Bizimle iletişime geçin

Was this helpful?
0

Bir anket için neden davetiyede belirtilenden daha az ödeme aldım?

Bazen bir ankete davet edildiğiniz ve bu anketi başlattığınız, ancak birkaç sorudan sonra elendiniz, çünkü hedef kitleyle eşleşmemişsiniz. Aynı durum…

Bazen bir ankete davet edildiğiniz ve bu anketi başlattığınız, ancak birkaç sorudan sonra elendiniz, çünkü hedef kitleyle eşleşmemişsiniz. Aynı durum anket daha önce kapatıldığında da geçerlidir. Böyle bir durumda, sistemimiz sizin için yeni bir anket arayacaktır. Anketi tamamlayabiliyorsanız, elbette bu anketin ücretini alacaksınız. Daha uzun bir anket bir için daha yüksek ücret ve daha kısa olan için daha düşük bir ücret alırsınız.

Bunun anlamı, davetiyede belirtilenden farklı bir bedel almış olmanızın sebebi, yalnızca farklı bir ankete katıldığınız içindir.

Was this helpful?
-1

Bir anketi tamamlamama rağmen neden para almadım?

Cevaplarınız için teşekkür ederiz! Kazanılan paranın hesabınızda gözükmesi bazen iki saate kadar sürebilir. İki saat sonra kazandığınız herhangi bedeli hâlâ…

Cevaplarınız için teşekkür ederiz!

Kazanılan paranın hesabınızda gözükmesi bazen iki saate kadar sürebilir. İki saat sonra kazandığınız herhangi bedeli hâlâ almadıysanız, bize kısa mesaj göndermekten çekinmeyin. Lütfen anketin davetiye bağlantısını eklediğinizden emin olun. Onu, size gönderdiğimiz ankete davet mailinizde bulacaksınız. Durumunuzu özel olarak inceleyeceğiz.

Bizimle iletişime geçin

Was this helpful?
-3

PayPal ödemem neden gelmedi?

PayPal hesabınızın henüz kredilendirilmemiş olmasının birçok farklı nedeni olabilir: MOBROG için kullandığınız e-posta adresi, PayPal hesabınız için kullandığınız e-posta adresiniz…

PayPal hesabınızın henüz kredilendirilmemiş olmasının birçok farklı nedeni olabilir:

  • MOBROG için kullandığınız e-posta adresi, PayPal hesabınız için kullandığınız e-posta adresiniz ile aynı mı? Bu, tüm ödemeler için kesinlikle gereklidir. Eğer öyle değilse, e-posta adresinizi PayPal'a 30 gün içinde ekleyebilirsiniz. Ödeme daha sonra gerçekleşecektir.

  • Bazen ödemeyi kabul etmeniz gerekir. Lütfen PayPal hesabınıza giriş yapın ve kabul etmeniz gereken işlemlerin bir listesi olup olmadığını kontrol edin.

E-posta adresiniz her iki hesapta da aynıysa ve ödeme iki saat sonra gerçekleşmediyse, lütfen bize kısa bir mesaj gönderin, sizin için sorunu araştırmaktan memnuniyet duyarız.

Bizimle iletişime geçin

Was this helpful?
0

Faklı bir sorunum var?

Probleminize hâlâ bir çözüm bulamadınız mı? Lütfen bize kısa bir mesaj yollayın, yardım etmekten mutlu oluruz! Bizimle iletişime geçin

Probleminize hâlâ bir çözüm bulamadınız mı? Lütfen bize kısa bir mesaj yollayın, yardım etmekten mutlu oluruz!

Bizimle iletişime geçin

Was this helpful?
-4